Nasza szkoła włączyła się do akcji "Postaw Stasia na nogi".
,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas’’
/Flora Edwards /
Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza
w Jastrzębiu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej ,, RAZEM NA ŚWIĘTA’’
na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.
Celem akcji jest pozyskanie słodyczy, naturalnych soków oraz owoców, które w okresie przedświątecznym zostaną przekazane podopiecznym hospicjum.
Wszystkie produkty można składać w budynku szkoły w godzinach 7.30 -15.00
Czas trwania zbiórki słodyczy i soków: od 10 do 18 grudnia 2020r.
Zbiórka owoców: piątek 18 grudnia 2020r.
Razem na pewno uda się nam sprawić, aby podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia uśmiech pojawił się na twarzach wszystkich doświadczonych przez los dzieci.
Z góry dziękujemy za udział w zbiórce i liczymy na Wasze dobre serca.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.Szczegóły dostępne są poniżej.
SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
REGULAMIN
1. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza
w Jastrzębiu.
2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu.
3. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
4. Osoba zgłaszająca się do konkursu przygotowuje jedną wybraną przez siebie tradycyjną kolędę lub pastorałkę, którą zaśpiewa z podkładem muzycznym.
Uwaga! Zgłoszenia zawierające współczesne piosenki świąteczne nie będą przyjmowane.
5. Wybraną kolędę lub pastorałkę należy nagrać w formie filmiku nie dłuższego niż 2 minuty. Zarejestrowane nagranie należy przesłać do dnia 20 grudnia 2020 r. do godz. 12:00 na adres: j.izw@o2.pl.
6. W konkursie oceniane będą:
7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 grudnia 2020 r.
8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Szkoły.
9. Dodatkowych informacji o konkursie udziela p. Joanna Izworska (j.izw@o2.pl).
W piątek, 3 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały się do tego wydarzenia przez dwa tygodnie. Zaśpiewały Mikołajowi piosenki, zatańczyły i pięknie powiedziały wierszyki. Z niepokojem oczekiwały na najważniejszy moment tego spotkania czyli na prezenty. Dzięki rodzicom całe przedsięwzięcie wspaniale się udało.
Screen potwierdzający pokonanie dystansu, który przesłaliście biorąc udział w tej wspaniałej akcji, prosimy również wysłać na maila do Pani Teresy Gądek celem stworzenia galerii zdjęć i umieszczenia na stronie naszej szkoły.
Zachęcamy uczniów i rodziców naszej szkoły do wzięcia udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu. Uczestnikiem wydarzenia sportowego może być każdy, kto zechce, poprzez pokonanie dystansu dorzucić się do skarbonki Stasia. Komu pomagamy:
„Mam na imię Staś. Mam 10 lat. Moje kolana są zdeformowane. Mama z tatą mówią, że kiedyś będę biegał ! Pomóż mi spełnić moje marzenia!” Oto prośba naszego kolegi z Młyńczysk.
Co możemy zrobić, aby dołączyć do wirtualnego Biegu dla Stasia!!!
Termin wydarzenia: 06.12.2020 r.
Termin zgłoszeń: 05.12.2020 r. do godz.24.00
Forma ruchu: bieg, marsz, marszobieg, bieg narciarski, nordic walking, spacer, wędrówka górska a nawet czołganie oraz królicze kicanie.
Trasa do pokonania: 2 km
Warunki uczestnictwa:
Zgłoszenia dokonuje rodzic. Zapisy przyjmowane są do 05.12 pod adresem email: orkantour@gmail.com w tytule należy wpisać: Bieg Mikołajkowy, imię i nazwisko.
Zgłoszenie ucznia przez rodzica jest zgodą na uczestnictwo dziecka w szkolnym wydarzeniu sportowym. Zgłaszając dziecko, Rodzic oświadcza, że syn/córka nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania wysiłku fizycznego.
Uczestnik musi pobrać dowolną aplikację rejestrującą aktywność fizyczną. Ważne, żeby udokumentować bieg za pomocą aplikacji na smartphonie albo innym urządzeniu rejestrującym i wysłać screen na adres orkantour@gmail.com w dniu biegu najpóźniej do godziny 24.00, 06.12.2020 r. Screen musi być czytelny, zawierać datę i dystans. Prosimy także o podanie miejscowości/góry/miasta, w którym wykonaliście zadanie.
Miejsce biegu i bezpieczeństwo:
Bieg lub inna forma ruchu, może być wykonywana poza drogami, na których odbywa się ruch samochodowy. Rekomendujemy las lub inne bezpieczne miejsce. Obowiązuje strój sportowy. Za bezpieczeństwo w wydarzeniu sportowym dziecka odpowiada jego rodzic/prawny opiekun.
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały historię pluszowego misia, przypomniały postacie znanych misiów z bajek, opowiadały o swoich ulubionych misiach. Z zainteresowaniem słuchały opowiadania o prawdziwych misiach, dzieliły się swoją wiedzą na ich temat. Następnie dzieci wykonywały „Misiowe zadania” indywidualnie i w grupach, były to ćwiczenia ruchowe, nazywanie kolorów misiowego ubranka, zadania matematyczne, zabawy logopedyczne, plastyczne, układały misiowe puzzle, a także bawiły się chustą animacyjną. Dobrej zabawie i ogromnej radości przyglądały się pluszaki - Ciszaki – pomocnicy przedszkolaków w czasie zabawy i pracy. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Drogie misie do zobaczenia za rok.
Po raz kolejny uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał prezent - wyprawkę czytelniczą zawierającą m. in. książkę „ Pierwsze abecadło”.
Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą ponadto broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.
Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Najważniejszym celem projektu to rozbudzanie w dzieciach miłość do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi.
W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.
W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
Z poważaniem Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN
W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli w piękny sposób uczciło pamięć o naszych bohaterach.
W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
Od dnia 9.11.2020 do dnia 29.11.2020 uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu będą brali udział w zajęciach on-line zgodnie z planem zajęć zamieszczonym w dzienniku elektronicznym. W związku z tym prosimy o stałe śledzenie wiadomości umieszczanych w dzienniku elektronicznym oraz w aplikacji MS Teams.
W związku z przejściem na zdalne nauczanie od 26 października 2020 r. uczniów klas IV - VIII, prosimy Rodziców o stałe śledzenie informacji zamieszczanych przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym oraz na platformie Teams.
Wszystkich Rodziców, których dotyczy Powszechny Spis Rolny prosimy o zapoznanie się z informacjami dostępnymi w poniższym linku.
18 października 2020 roku uczniowie naszej szkoły przekazali do schroniska w Nowym Sączu zebrane dary dla bezdomnych zwierząt. Wśród przekazanych rzeczy znalazły się m.in. karma dla psów i kotów, maskotki oraz koce.
Akcja zbiórki dla schroniska trwała w szkole miesiąc. Włączyli się w nią uczniowie klas I - VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Odpowiedzieli oni na apel zawarty na plakatach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.
Dziękujemy wszystkim za udział.
,, Nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie świata
płynie z nami
przez szkolne lata ‘’
To tegoroczne hasło obchodów Święta Komisji Edukacji Narodowej.
Dnia 13.10.2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela.
W uroczystości wzięli udział dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców . Samorząd Uczniowski podziękował zarówno nauczycielom jak i wychowawcom za ogromne poświęcenie i trud włożony w edukację i wychowanie.Za wyrozumiałość i cierpliwość, życzliwość i serdeczność, za wsparcie przez cały okres nauki i pomoc w realizacji pomysłów, przedsięwzięć i inicjatyw. Słowa uznania do nauczycieli i pracowników szkoły skierowali również przedstawiciele Rady Rodziców.
Żartobliwe scenki i piosenki przedstawiły życie szkoły. Odbyła się też Gala Oscarowa. Uczniowie wręczyli nominowanym laureatom okolicznościowe statuetki.
Z DROGI OBRANEJ NIEGDYŚ - NIE WRACAJCIE,
ZAWSZE WIĘC KOCHAJCIE, CIERPCIE I PRZEBACZAJCIE.
A GDY WAS BOLEŚĆ DO CZYNU WZBUDZI ŁZY MIEJCIE DLA BOGA, A UŚMIECH DLA LUDZI.
I GDY WAS BĘDĄ GORYCZĄ NAPAWAĆ UCZCIE SIĘ ZA KAMIEŃ CHLEBA ODDAWAĆ.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela życzy Rada Rodziców wraz z uczniami.
Klimat na czytanie - to przewodnie hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek. Ze względu na pandemię Covid-19 główne obchody 6-tej edycji odbyły się w naszej szkole dnia 9 października 2020 r.
Święto rozpoczęliśmy wspólnym czytaniem hymnu autorstwa wybitnego polskiego kompozytora Jacka Cygana. Następnie uczniowie klas 0-VIII wysłuchali fragmentów książki Marii Terlikowskiej pt. "Drzewo do samego nieba". Obejrzeli film animowany "Jakub, Mimi i gadające psy". Ogromną radość sprawiło im wykonanie plakatu dotyczącego ochrony przyrody. Praca w grupach dała im możliwość wymiany spostrzeżeń, rozmowy na temat otaczającego świata. Przedszkolakom natomiast, szukanie właściwych dróg w labiryncie oraz łączenie kropek i kolorowanie powstałego obrazka. Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodką niespodziankę.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Zakup masztów i flag dla każdej z gmin
Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Nasza szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.
W jaki sposób wziąć udział w projekcie?
Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też informujemy uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia.
Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.
Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!
28 września 2020 r. odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie obejrzeli prezentację o Wielkiej Brytanii. Dzięki niej wzbogacili swoją wiedzę o tradycjach, architekturze oraz zabytkach Zjednoczonego Królestwa. Wzięli też udział w konkursach przygotowanych przez nauczyciela języka angielskiego. Pani Izabela Litwa przygotowała dla uczniów słodką niespodziankę.
Warto więc uczyć się języków obcych.