Komisja rekrutacyjna informuje, że wszyscy zakwalifikowani kandydaci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jastrzębiu zostali przyjęci do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023.
/Komisja rekrutacyjna/
W pierwszy Dzień Wiosny Uczniowie przygotowali niezwykle piękne ozdoby na głowę. Były tak piękne i pomysłowe, że jury było ciężko wskazać jednoznacznie zwycięzcę.
Zwycięzcami w oddziale przedszkolnym zostali: Szczepan Koszut, Antonina Koszut.
Kl. I: Krzysztof Chyclak, Daniel Łatka, Sviatoslav Pavlyshyn.
K. II: Ewelina Koszut, Emil Kunicki.
Kl. III: Anna Bochenek, Patrycja Koszut, Angelika Szczesna.
Kl. IV: Nikola Tokarz, Michał Gamoń.
Kl. V: Milena Gamoń, Krystian Rumian.
Kl. VII: Kristian Kunicki, Martyna Tokarz.
Kl. VIII: Mateusz Koszut, Michał Gamoń.
Dziękujemy za zaangażowanie i wkład włożony w wykonane prace. Już czuć, że wiosna jest tuż za rogiem i niedługo do nas zawita. Pomysły na prace były fantastyczne! Dziękujemy i gratulujemy dzieciom zaangażowanym w szkolne obchody Dnia Wiosny.
Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Jastrzębiu na rok szkolny 2022/2023 znajduje się u Dyrektora szkoły, do wglądu zainteresowanych.
Cele konkursu:
Zasady uczestnictwa:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klasy VII i VIII.
Zakres wiadomości i umiejętności ucznia:
Termin konkursu:
29 kwietnia 2022 r.
Organizatorzy konkursu: nauczyciel języka polskiego i historii
1. Cele konkursu:
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klasy III , IV i V. Uczestników rywalizacji obowiązuje znajomość baśni H. CH. Andersena.
Uczestnicy powinni przygotować się do:
Zwycięzcą konkursu zostanie uczeń, który uzyska największą ilość punktów. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe.
Konkurs odbędzie się 25 kwietnia 2022 r.
Organizator : Małgorzata Mróz
Motto:
Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba…
Tęskno mi, Panie…
(C.K. Norwid)
W 2021 r. obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji ogłaszamy konkurs wiedzy dotyczący życia i twórczości tego wybitnego polskiego poety.
Cele:
-rozpropagowanie i ukazanie wiedzy na temat życia i twórczości Cypriana Kamila Norwida przez zaprezentowanie intelektualnej i artystycznej oryginalności poety,
-rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów,
-doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
– zachęcanie do samodoskonalenia.
Organizator: nauczyciel języka polskiego
ZASADY UCZESTNICTWA:
1. Konkurs organizowany jest dla klas IV-VIII szkoły podstawowej.
2. Uczestnicy konkursu zgłaszają się do organizatora w ustalonym czasie i pobierają informacje dotyczące postaci Cypriana Kamila Norwida, z którymi muszą się zapoznać.
3. Test o życiu i twórczości poety utworzony na podstawie rozdawanego tekstu odbędzie się 11kwietnia 2022r.
4. Uczestnicy odpowiadają na zadane w teście pytania w formie wyboru odpowiedzi
lub własnym zdaniem.
5. Prace zostaną ocenione przez specjalnie powołaną komisję.
6. W konkursie zostaną wyłonione trzy pierwsze miejsca.
Skład Komisji:
- nauczyciel bibliotekarz,
- nauczyciel języka polskiego
- nauczyciel historii
Nagrody:
Komisja w ciągu trzech dni roboczych od przeprowadzenia testu sprawdza odpowiedzi. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy. Zostaną one wręczone na specjalnym apelu.
Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski przygotował akcję, w której udział wzięli uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz kl. I-VIII. Celem akcji było przygotowanie nietypowego nakrycia głowy. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością na najbardziej oryginalny wiosenny wystrój głowy. Uczniowie naszej szkoły czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.
Reprezentanci poszczególnych klas prezentowali się doskonale w swoich kolorowych nakryciach głowy. Jury wyróżniło z poszczególnych klas kilka ciekawych i pomysłowych wystrojów. Wszyscy uczestnicy za ogromny wkład i zaangażowanie otrzymali gromkie brawa.
Z okazji zbliżającego się pierwszego dnia wiosny 21 marca Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego świętowania polegającego na przygotowaniu niezwykłego i niecodziennego nakrycia głowy.
Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone.
Świetna zabawa gwarantowana!
Zaprasza
Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w proekologicznej akcji "KOLOROWE KREDKI" wspierającej recykling i uczącej nasze dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.
Nasze zadanie to uzbieranie jak największej ilości starych, zniszczonych kredek ołówkowych oraz świecowych. Zebrane kredki wyślemy do organizatorów akcji i dzięki temu pomożemy dzieciom przebywającym w pogotowiu opiekuńczym ofiarując im dużo radości. Po wysłaniu do organizatorów kredki ołówkowe są segregowane i przepuszczane przez maszyny, a z pozyskanych materiałów szyte są kolorowe piórniki, zapełniane odrestaurowanymi kredkami. Kredki, które są w gorszym stanie przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję "Niewidzialny Mikołaj" i "Dobra wróżka". Zbieramy również kredki świecowe, które są przetapiane na różnorodne- nowe kształty. Dzięki temu zyskują nowe życie i mogą znów rysować.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
Pojemnik na kredki zostanie umieszczony na korytarzu szkolnym.
Dziękujemy
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” uczniowie kl. VIII przygotowali apel poświęcony bohaterom podziemia antykomunistycznego.
Przypomnieli o postaciach i wydarzeniach, które komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie. W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” przybliżyli bliżej historię związaną z losami żołnierzy niezłomnych, m.in. o jednej z najmłodszych ofiar komunistycznego terroru - Danucie Sedzikównie ps. "Inka".
Powyższe przedsięwzięcia zostały zgłoszone do projektu MEN w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które wpisują się w akcję „Szkoła pamięta”. Godnie uczciliśmy pamięć zapomnianych bohaterów.
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu solidaryzując się z narodem ukraińskim zaprasza wszystkich chętnych do zbiórki charytatywnej artykułów pierwszej pomocy takich jak żywność i artykuły higieniczne.
Żywność trwała: herbata, kawa, kasza, makaron, dżem, mąka, olej, kakao, konserwy, woda mineralna, płatki śniadaniowe
Środki czystości: proszek do prania, płyn do naczyń, mydło, żel myjący, szampon, pasta i szczoteczka do zębów, chusteczki nawilżane, pieluchy, podpaski
Pozostałe: ręczniki, koce, pościele, śpiwory, karimaty, latarki, baterie, naczynia jednorazowego użytku.
Ważne, aby ofiarowane rzeczy były NOWE!
Zbieramy od 01.03.2022 r. do 02.03.2022 r. w godzinach 7.00 - 17.00
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPARCIA TEJ AKCJI!!!
24 lutego 2022 r. czyli w tłusty czwartek, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w balu przebierańców. Były księżniczki, rycerz, biedronka, spieder man, batman, motylek, wróżka. Rodzice przygotowli wspaniały poczęstunek, a mama koleżanki z grupy zajęła się malowaniem twarzy. Powstały piękne dzieła. Wszystkie dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej, brały udział w zabawach i konkursach. Radości i podekscytowaniu nie było końca. Tradycyjnie, wszyscy w tym dniu częstowali się pączkami. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami włączyli się w tegoroczną organizację poczty walentynkowej w naszej szkole. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie poszczególnych klas przygotowali kartki, serduszka, w których nie szczędzili sobie wyrazów sympatii i przyjaźni poprzez „pocztę walentynkową”, która cieszyła się największą popularnością w klasach młodszych. Specjalna skrzynka pocztowa czekała na korespondencję już od 7 lutego na dolnym korytarzu szkolnym. Walentynkowi listonosze dostarczyli pocztę do wszystkich adresatów.
Ten dzień był wyjątkowy także dlatego, że został rozstrzygnięty konkurs walentynkowy, polegający na ułożeniu krzyżówki z hasłem ”Walentynki”. Udział w konkursie wzięli uczniowie z kl. V: Krystian Rumian, Marcin Kamiński, zaś z kl. VII Aneta Klag. Uczestnikom serdecznie gratulujemy ciekawych i oryginalnych pomysłów.
Już prawie od ponad roku w diecezji tarnowskiej zbierane są plastikowe nakrętki na budowę studni głębinowych w Afryce.
Nasza szkoła również włączyła się do akcji "Nakrętki na misyjne studnie".
W dniu 14 lutego 2022 r. zostały one przekazane przedstawicielowi Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego.
Akcja nadal trwa. Zachęcamy wszystkich do wspierania tej inicjatywy.
6 marca 2022 roku po raz 7 w Przyszowej odbędzie się Bieg "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Jest to świetna lekcja historii oraz propozycja aktywnego spędzania wolnego czasu.
Poniżej umieszczono link, w którym znajduje się regulamin biegu, formularz zgłoszeniowy, zgoda rodziców oraz deklaracja COVID-19 (deklarację dostarczamy do Biura Zawodów dopiero w dniu biegu).
Zgodnie z zarządzeniem Nr 5/21 Wójta Gminy Łukowica z dnia 10 stycznia 2022 r. informuję o terminach dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do Oddziału Przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu na rok szkolny 2022/2023. Potrzebne wnioski znajdują się w zakładce Dla Rodziców.
W 80. rocznicę rozpoczęcia akcji „Reinhardt” i pierwszych deportacji do obozu zagłady w Bełżcu pracownicy Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu zapraszają uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Deportacje do obozu zagłady w Bełżcu”. Jego celem jest zachęcenie młodzieży do odkrywania i pogłębiania wiedzy o historii II wojny światowej oraz przybliżenie losów ludzi transportowanych do obozów zagłady.
Założeniem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do wybranego fragmentu relacji (relacje dostępne w załącznikach) dotyczących deportacji do obozu zagłady w Bełżcu.
Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akrylowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage) w formacie A3.
Prace konkursowe powinny zostać nadesłane do Muzeum do dnia 13 maja 2022 r.
Z okazji zbliżających się walentynek Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza na udział w akcji „Poczta walentynkowa”
14 lutego to Dzień Świętego Walentego- dzień zakochanych i miłości. Tego dnia zgodnie z walentynkową tradycją, wysyła się ukochanym osobom kartki, w których wyraża się swoją sympatię.
Dlatego w naszej szkole odbędzie się akcja walentynkowa pt. „Poczta walentynkowa” dla kl. I-VIII.
Ponadto dla wszystkich chętnych uczniów ogłasza się konkurs pt. „ Walentynki”, w którym uczniowie muszą wymyślić i ułożyć krzyżówkę, w której hasłem będzie słowo „ Walentynki”. Praca musi zawierać hasło oraz pytania do nich. Liczymy na oryginalne pomysły.
Samorząd Uczniowski.
Nasza szkoła włąćzyła się do projektu, pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”, który jest kolejnym etapem realizacji Porozumienia podpisanego 6 sierpnia 2020 roku pomiędzy Województwem Małopolskim, a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i dotyczącego współpracy przy realizacji przedsięwzięcia pt. „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”.
Akcja jest potrzebna, bo pomimo licznych apeli kierowanych do osób starszych, nadal dochodzi do skutecznych przypadków oszustw dokonywanych na ich szkodę przez przestępców działających metodą na tzw. wnuczka czy na policjanta. Na potrzeby styczniowej akcji przygotowana została kartka dla dziadków z wierszowanymi życzeniami informującymi seniorów, jak nie stać się ofiarą oszustwa. Druga strona kartki pozostawiona została dzieciom, które będą mogły udekorować ją w dowolnie wybrany przez siebie sposób, a w dniu święta ukochanych dziadków wręczyć im ten miły prezent”*.
Nauczyciele przeprowadzili wśród dzieci i uczniów naszej szkoły pogadankę na temat okazywania szacunku osobom starszym, niesienia im pomocy, jak i zapewnienia bezpieczeństwa ukochanym babciom i dziadkom. W tym dniu nasi artyści na odwrocie otrzymanych od pana policjanta kartkach, wykonali piękne laurki, które wręczyli swoim dziadkom.
W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!
Z wyrazami szacunku
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki